Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Švédsko

 -
 -
Nebyly nalezeny žádné zájezdy
Více o destinaci

ŠVÉDSKO


Švédsko, které si od počátku dvacátého století zachovává neutralitu, patří k nejvyspělejším státům Evropy. Švédské království (Konungariket Sverige), které patří mezi největší evropské země, leží na Skandinávském poloostrově, mezi Norskem a Finskem. Švédsko se skládá ze čtyř historických zemí – Götaland, Svealand, Österland a Norrland, přičemž Österland je území, které dnes náleží Finsku.


K jeho celkové rozloze, jež činí bezmála 450 tisíc čtverečních kilometrů, patří kromě pevninské části také množství různě velkých ostrovů. Největšími z nich jsou Gotland a Öland, ležící poblíž jižního pobřeží.


Hlavní a zároveň největší město Stockholm se rozkládá na celkem čtrnácti ostrůvcích mezi jezerem Mälaren a Baltským mořem. Právě pro tyto své vlastnosti se metropoli často přezdívá Benátky severu. Dalšími významnými městy jsou Göteborg, přezdívaný malý Londýn, kde svého času pobýval i Bedřich Smetana, dále Malmö, tzv. Severská riviéra nebo Uppsala, kde se nachází jedna z nejstarších světových univerzit, na níž učil například i Jan Amos Komenský.


Švédsko je dědičnou konstituční monarchií. Hlavou státu je král, který má ovšem pouze reprezentativní funkci. V roce 2010 tuto funkci zastává Carl XVI. Gustaf, po něm by měla na trůn usednout jeho prvorozená dcera Victoria.


Ve Švédsku se nachází 28 národních parků s celkovou rozlohou cca 6 330 km2, což představuje cca 1,4 % rozlohy země. Největší z nich je Národní park Padjelanta, nejstaršími jsou Národní parky Abisko, Stora Sjöfallet, Sarek, Pieljekaise, Sanfjället, Hamra, Ängsö, Garphyttan a Gotska Sandön, které byly vyhlášeny již v roce 1909. Největšími jezery jsou Vänern, Vättern a Mälaren.
Pro sever, a tedy i pro Švédsko jsou typické polární noci a také severní polární záře., aurora borealis.